Strona Główna
AKTUALNOŚCI
WYDARZENIA
PATRONI HONOROWI
PROGRAM FESTIWALU
Konkurs publiczności
ORGANIZATORZY
Sponsorzy, Patroni
STOWARZYSZENIE DWA BRZEGI
NEWSLETTER
Komunikacja
Kontakt
Szukaj
AKREDYTACJE, ZGŁOSZENIA
PLIKI DO POBRANIA
GALERIA
OBIEKTY FESTIWALOWE - ZAMEK W KAZIMIERZU
Malownicza sceneria Zamku w Kazimierzu będzie oprawą dla wydarzeń muzycznych , filmowo-muzycznych i filmowych.

4 sierpnia Koncert na otwarcie Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi to: Gustavo Santaolalla i Bajofondo Tango Club z Argentyny. Gustavo Santaolalla, dwukrotny zdobywca Oskara za muzykę do filmów: ”Tajemnica Brokeback Mountain”, „Babel”, autor muzyki do filmów: ”Amores Perros”, „Dzienniki motocyklowe”, przyjeżdża do Kazimierza ze swoimi muzykami, by zaprezentować niezwykły koncert, połączony z widowiskiem multimedialnym, inspirowanym tradycją i kulturą latynoamerykańską.
Zamek w Kazimierzu, 4 sierpnia, godz.21.00

Kepa Junkera, wybitny baskijski muzyk, uznawany przez Pedro Almodovara za jednego z najciekawszych baskijskich twórców, zaproszony przez tego reżysera do współpracy przy filmach „Volver”, „Porozmawiaj z nią”, przyjeżdża do Kazimierza na Festiwal Dwa Brzegi, by w środę 8 sierpnia na Zamku dać jedyny w Polsce koncert. Kepa Junkera to wirtuoz gry na specjalnym baskijskim akordeonie „trikitixa”, a w skład zespołu wchodzi niezwykły instrument baskijskich cieśli: „xialaparta”.

10 sierpnia WILKANOC.
Performance przygotowany przez jednego z najwybitniejszych, współczesnych twórców animacji Mariusza Wilczyńskiego.
W programie miedzy innymi pokaz filmów , które w maju tego roku prezentowane były w ramach indywidualnej wystawy artysty w Museum of Modern Art. w Nowym Jorku, oraz koncert muzyki Kiniora i Makaryka, ilustrujący prezentowane filmy animowane.
Ponad to... niespodzianka!!

 

Zmieniony ( 10.03.2008. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
sponsor generalny
sponsorzy
patroni medialni
patroni honorowi
organizatorzy
partnerzy

© Copyright 2013 Festiwal Dwa Brzegi. All rights reserved. Foto - Agencja TRIADA Katarzyna Rainka oraz Grzegorz Kondek. Projekt - Jarek Koziara. Nazwa Festiwalu - Mirosław Olszówka. Strona wykonana przez saracoratello.