Strona Główna
AKTUALNO¦CI
WYDARZENIA
PATRONI HONOROWI
PROGRAM FESTIWALU
Konkurs publiczno¶ci
ORGANIZATORZY
Sponsorzy, Patroni
STOWARZYSZENIE DWA BRZEGI
NEWSLETTER
Komunikacja
Kontakt
Szukaj
AKREDYTACJE, ZGŁOSZENIA
PLIKI DO POBRANIA
GALERIA
Newsletter Item  [ back ]
Date: 2007-07-30 11:25:02
NEWSLETTER FESTIWALU DWA BRZEGI (NR. 1)

Drogi [NAME]!

JuıĽ w sobotę, 4 sierpnia rusza

 

Festiwal Filmu i Sztuki DWA BRZEGI

Kazimierz Dolny - Janowiec n/Wisł±

 

 Festiwal filmowy i artystyczny wraca do Kazimierza Dolnego i Janowca nad Wisł±, trwać będzie od 4 do 11 sierpnia 2007r.

Organizatorem jest Stowarzyszenie Dwa Brzegi, które powierzyło GraıĽynie Torbickiej funkcję Przewodnicz±cej Rady Artystycznej Festiwalu.

Główn± ide± Festiwalu, który w tym roku staje się imprez± międzynarodow±, będzie pokazanie dzieł filmowych w oprawie tych dziedzin sztuki, które na film się składaj± lub s± jego inspiracj±. I tak, oprócz najnowszych produkcji wybranych m.in. spo¶ród filmów prezentowanych na tegorocznych Festiwalach w Berlinie i Cannes oraz retrospektywy kultowego amerykańskiego reıĽysera, go¶cia specjalnego Boba Rafelsona („Pięć łatwych utworów”, „Listonosz zawsze dzwoni dwa razy”, „Krew i wino”, „Król Marvin Gardens”, „Góry księıĽycowe”, „Głowa”), który potwierdził swój przyjazd, będzie na festiwalu miejsce dla muzyki, literatury, sztuk plastycznych, w tym video-artu. Pokazy dzieł filmowego duetu Jiri Menzel – Bohumil Hrabal odbywać się będ± w obecno¶ci tego pierwszego, a towarzyszyć im będzie debata na temat adaptacji filmowej dzieła literackiego.

W DuıĽym Namiocie (cykl „Pod Namiotem ¦wiata”) odbywać się będ± projekcje filmów wyselekcjonowanych z festiwali w Berlinie, Rotterdamie i Cannes. Kilka z tych filmów będzie miało premiery polskie na Festiwalu Dwa Brzegi. W tym premiery - film na otwarcie, Giuseppe Tornatore „Nieznajoma”, a na zamknięcie festiwalu, dzieło francusko-włoskie „Zakochany Molier”.

Kazimierz i Janowiec będ± w tym czasie miejscem dyskusji i konferencji prasowych z udziałem go¶ci Festiwalu, w tym: Dr Felice Laudadio (Włochy) – Dyrektora Festiwali Filmowych w Wenecji, Peter Fudakowski (producent, zdobywca Oskara za film „Tsotsi”). Spotkaniem będ± równieıĽ LEKCJE KINA, autorski projekt Boba Rafelsona pod hasłem „SpowiedĽ reıĽysera filmowego”. Lekcji kina udziel± takıĽe: Wiesław Saniewski, Andrzej Titkow. Warsztaty filmowe poprowadzi w Kazimierzu znakomita reıĽyserka Maria Zmarz-Koczanowicz, a warsztaty fotograficzne w Janowcu wybitny fotografik Tomasz Sikora.

Mały Rynek będzie miejscem prezentacji filmów fabularnych z repertuaru ¶wiatowego, wybranych spo¶ród najciekawszych propozycji sezonu, natomiast w „Małym Kinie”, które mie¶cić się będzie w małym namiocie, odbywać się będ± pokazy filmów dokumentalnych, animacji i filmów krótkich, filmy produkowane lub współprodukowane przez Telewizję Polsk± (równieıĽ pokazy premierowe).

Podczas Dnia Polskiej Szkoły Filmowej, zorganizowanego z okazji 50. rocznicy jej narodzin zaprezentowany zostanie film „Poci±g” Jerzego Kawalerowicza z Leonem Niemczykiem w roli głównej. Podczas Festiwalu ponad to: pokaz filmów animowanych wybitnego twórcy animacji Mariusza Wilczyńskiego „WILKANOC” z muzyk± na ıĽywo gran± przez Kiniora, projekcje w cyklu Kocham Kino (Zamek w Kazimierzu, dziedziniec Zamku w Janowcu), wieczory literackie organizowane przez klub – księgarnię „Czuły Barbarzyńca”, koncert rumuńskiej orkiestry Fanfara Zimbrul i zespołu Mitch & Mitch, Land-Art Jarka Koziary, performance Roberta Ku¶mirowskiego.

Rozpoczynamy Festiwal 4 sierpnia koncertem specjalnym Gustavo Santaolalla (Argentyna), dwukrotnego zdobywcy Oscara za muzykę do filmów „Brokeback Mountain” i, w tym roku, „Babel”. Gustavo przyjeıĽdıĽa wraz ze swym znakomitym zespołem „Bajofondo Tango Club”. Projekcje i koncerty festiwalowe, w tym koncert wirtuoza etnicznej muzyki baskijskiej Kepa Junkera (Hiszpania) z zespołem, odbywać się będ± między innymi w niepowtarzalnej atmosferze Kazimierskiego Zamku. W Janowcu odbęd± się krótkometraıĽowe projekcje filmowe, projekcje z cyklu Kocham Kino (o jeden dzień wcze¶niej niıĽ w Kazimierzu), koncerty w Klubie Festiwalowym „Manes”, wystawy w Galerii na Zamku.

Wszystkie informacje i szczegóły na stronie www.dwabrzegi.pl

 

ZAPRASZAMY!

sponsor generalny
sponsorzy
patroni medialni
patroni honorowi
organizatorzy
partnerzy

© Copyright 2013 Festiwal Dwa Brzegi. All rights reserved. Foto - Agencja TRIADA Katarzyna Rainka oraz Grzegorz Kondek. Projekt - Jarek Koziara. Nazwa Festiwalu - Mirosław Olszówka. Strona wykonana przez saracoratello.