Strona Główna
AKTUALNOŚCI
WYDARZENIA
PATRONI HONOROWI
PROGRAM FESTIWALU
Konkurs publiczności
ORGANIZATORZY
Sponsorzy, Patroni
STOWARZYSZENIE DWA BRZEGI
NEWSLETTER
Komunikacja
Kontakt
Szukaj
AKREDYTACJE, ZGŁOSZENIA
PLIKI DO POBRANIA
GALERIA
Stodoła przy dworze w Janowcu


Ruchome obrazy w sztuce współczesnej
Pokaz dokumentacji artystycznej wraz z komentarzem przygotowany przez Zbigniewa Sobczuka z Galerii KONT w Lublinie.

Założeniem pokazu jest przedstawienie, na podstawie wybranych prac artystycznych, wykorzystywania obrazu filmowego jako medium w sztuce współczesnej. Obok powszechnie rozpoznawanych realizacji fabularnych czy dokumentalnych od początku swojego istnienia zapis filmowy ukazywany jest również przez artystów sztuk wizualnych. Jednak z uwagi na pewną nieprzystawalność tego typu prac do obowiązujących schematów, np. fabularnego związku przyczynowo-skutkowego lub opartego na faktach dokumentu, nie poddają się one łatwej popularyzacji. Wydaje się zatem bardzo zasadne prezentowanie i omawianie wielu nieznanych szerzej gatunków sztuki współczesnej, m.in. artystycznego wideo, filmów found footage, instalacji artystycznej, wideoperformace. Pokaz złożony z zapisów dokumentujących realizacje artystyczne, umieszczony w ramach programu festiwalu stricte filmowego, ma tu szczególne znaczenie, ponieważ poszerza wiedzę odbiorców o zjawiska medialnie pokrewne, jednak stylistycznie odmienne.

Dokumentacyjne zapisy prac wybranych do pokazu pochodzą z dużych wystaw międzynarodowych m.in. Biennale w Wenecji, Biennale w Berlinie, Biennale w Łodzi, wystawy w Zamościu oraz z projektów realizowanych w Galerii KONT w Lublinie.

Pokaz odbędzie się w Stodole koło Zamku w Janowcu 10 sierpnia 2007, godz. 17.00.
Wstęp wolny


Zbigniew Sobczuk
Ur. 1968. Absolwent Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie. Kurator, organizator i pedagog. Pomysłodawca i realizator festiwali m.in. Kontperformance, Videokont, Artkontakt. Prowadzi Galerię KONT w Akademickim Centrum Kultury UMCS w Lublinie, gdzie od pięciu lat prezentuje pokazy i wykłady poświęcone sztuce współczesnej. Członek Zarządu Lubelskiego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych.
 
następny artykuł »
sponsor generalny
sponsorzy
patroni medialni
patroni honorowi
organizatorzy
partnerzy

© Copyright 2013 Festiwal Dwa Brzegi. All rights reserved. Foto - Agencja TRIADA Katarzyna Rainka oraz Grzegorz Kondek. Projekt - Jarek Koziara. Nazwa Festiwalu - Mirosław Olszówka. Strona wykonana przez saracoratello.